4 Augusti 2018

Yttre skärgården Temp:

Anmälda till Skärgårdsutmaningen i Söderhamn

Antal anmälda
Herr13
Dam6
Mix9
Lilla Utmaningen23
Totalt51
TeamNamnOrtNamnOrt

Herr
Ända in i vassen /IFK Sala Richard Kilholm Lindström Sala Jon Söderberg Sala
Caspers Phoca Vitalina Mattias RegnanderRengsjö Kjell LundbergSöderhamn
Flyman associate Niklas HolménHuddinge Daniel FurubomHuddinge
Hajarna Martin LarssonBollnäs Mattias BylundBollnäs
Katisko´s jonnie KatiskoGävle Johan KatiskoBandhagen
Kirin Racing Henrik MalmströmUpplands Väsby Jonas Jarlmark-NäfverSundbyberg
Mikael och Tommy Mikael KöhnSödertälje Tommy Köhn Gävle
Olanderswim.se Valter OlanderVästerås Johan NyströmGöteborg
Perras pojkar Daniel BäckströmBorås Patrik BäckströmSöderåkra
Skärgårdens multisportares heavy boys Göran GrudénSöderhamn Daniel Rickström Gävle
Team Archie & Pelago Lars NybomOSLO Nicholas AuingerHuddinge
Team Hoka One One Anders SödergrenÖstersund Erik DesmeulesFalun
Team Trösken Peter Ekman Furuvik Mattias Isberg Gävle

Dam
Åhlhans Jessica ÅhlundFalun Emma JonhansSöderhamn
Team Broström & Cavallin Malin BroströmWien Ulrica CavallinGävle
Team Soro Anna CarlemalmSkövde Lise-Lott ÖbergMarmaverken
Team Sunnanhed Johanna GrybäckBjörklinge Marie LindeborgGÄVLE
TVÅL (TvåLokomotiviVåtdräkt) Emma IsbergGävle Alexine WirénStockholm
Vattenspridarna Annika WestinTäby Marie AnderzénTäby

Mix
Hudik Triathlon Kathy JonssonIggesund John DahlénIggesund
Fransåsen/Hudik triathlon Christer MobergHudiksvall Erika ÅkundGävle
Team Avatar Jacob AbrahamssonBollnäs Jessica HanssonÅrsta
Team Berglunds Caroline OlssonSöderhamn Alexander EliassonSolna
Team Dödmansskär Mats Nordgren Bromma Matilda Hultgren Bromma
Team Envol Patric TengbladStockholm Åsa TengbladStockholm
Team i Nöd och Lust Erik MolundUppsala Heli MolundUppsala
Team Snorsport Erik Hedblom81832 Karin MöllerbergValbo
Two smoking barrels Ingela AlverforsVällingby Niklas LindskogVällingby

Lilla Utmaningen
Erik JonssonSöderhamn Vladimir JigarovSundsvall
Bergvikens Barracudor Martin LundquistBergvik Björn MagnussonBollnäs
Bittans brudar Malin SvenssonSöderåkra Kristin BäckströmBorås
DynamicDuo/GävleSS Roland StoltGävle Eva ErikssonGävle
EEPWR Ellinor BackfältLjusne Emelie BerggrenSandarne
El Fritzeb Sebastian KarlssonSundbyberg Frida NordwallSundbyberg
Första gången Marvin MorringsGävle Karin BrolinGävle
Hajarna Alfons OlssonBollnäs Tuva BylundBollnäs
Lag Andersson/Edström Anders EdströmGävle Pontus AnderssonGävle
Lakritspiporna Sören Calleberg Åsa Boberg
Over het hek Marie WiggValbo Sandro WijkerGävle
Stig o Salle Stig LundströmLjusne Salius AndrekusLjusne
Team Aquaterra Stefan ModigStockholm Sofia ErikssonJohanneshov
Team B Elin BäckströmMjölby Jonas BäckströmSöderhamn
Team mamma haj Jenny Asplund Söderhamn Stina Lisa FlodinSöderhamn
Team Nora & Moa, Bollnäs Simsällskap Moa AbrahamssonSöderala Nora JernströmBollnäs
Team sextio-fyrtio Maria BosonAlnö Fredrik Boson Alnö
Team Sidelake Linda StenlundSundsvall Magnus GidlundSundsvall
Team Snäckorna Katrin Halling RenströmAlnö Marie SvedbergAlnö
Team Västerbotten Rene BallnusUmeå Arlett BallnusUmeå
Team Zeventy Michael WenngrenBälinge Niklas ErikssonBälinge
Thelma & Louise Emma ThelanderDomsjö Sofia HuggingBagarmossen
Utan Orca Veronica WennerSundsvall John IggströmNjurunda


Tävlingen arrangeras av Söderhamns Skärgårds Multisportförening och Söderhamns Simsällskap

Tävlingsledare:
Per-Erik Modig / Per Nilsson
Tävlingsadministration:
Per-Erik Modig: per-erik.modig @ itmedia.se
Banansvarig:
Claes Eismar: claes @ eismar.se
Webredaktör:
Lise-Lott Öberg

Följ oss på:
skargardsutmaningen
@skargardsutmaningen
@skargardsutm
Hashtag: #skärgårdsutmaningen

Teknik & drift: IT-Media i Tönshammar


Glömt lösenordet?

Ange nedanstående uppgifter för att registrera dig




Ange din E-postadress så skickar vi instruktioner till dig om hur du byter lösenord.