Augusti 2018

Yttre skärgården Temp:

Resultat 2017

 

HerrÖppna i nytt fönster 
#Namn / KlubbStartPrologenKrokskärEnskärSandskärMål
1 Per Kreij/Lars Nilsson
Team Barmarksträning
10:00:00   82:37 (3)
+06:12
156:25 (3)
+05:44
215:24 (2)
+00:36
235:44 (1)
+00:00
2 Erik Norin/Erik Severin
IKSE KS
10:00:00   81:31 (2)
+05:06
154:09 (2)
+03:28
214:48 (1)
+00:00
235:56 (2)
+00:12
3 Staffan Mälstam/Patrik Bäckström
Team Bäckström/Mälstam
10:00:00   76:25 (1)
+00:00
150:41 (1)
+00:00
217:05 (3)
+02:17
238:52 (3)
+03:08
4 Daniel Westman/Jim Westman
Mudrats
10:00:00   95:53 (12)
+19:28
164:41 (6)
+14:00
226:25 (4)
+11:37
247:08 (4)
+11:24
5 Christer Jonsson/Per Färnkvist Isander
Hudik Triathlon
10:00:00   83:08 (4)
+06:43
162:24 (4)
+11:43
227:37 (5)
+12:49
251:23 (5)
+15:39
6 Per Sydner/Mattias Isberg
PERMA
10:00:00   97:57 (14)
+21:32
167:26 (7)
+16:45
231:33 (6)
+16:45
252:56 (6)
+17:12
7 Rainer Matela/Robert Tunebrant
Team Pantie
10:00:00   86:44 (6)
+10:19
164:20 (5)
+13:39
232:08 (7)
+17:20
255:38 (7)
+19:54
8 Tommy Köhn/Anton Fors
Team Fors-Köhn
10:00:00   86:17 (5)
+09:52
170:06 (8)
+19:25
241:08 (8)
+26:20
268:50 (8)
+33:06
9 Anders Bagewitz/Jan Lundblad
Team JB
10:00:00   89:41 (8)
+13:16
174:23 (9)
+23:42
248:44 (9)
+33:56
275:51 (9)
+40:07
10 Nicklas Jonsson/Johan Inglund
NIFFEN Swimrun
10:00:00   90:05 (9)
+13:40
177:00 (11)
+26:19
252:32 (11)
+37:44
277:08 (10)
+41:24
11 Neil Coatsworth/Stephen Morris
The Slippery kings
10:00:00   90:18 (10)
+13:53
175:25 (10)
+24:44
251:35 (10)
+36:47
278:49 (11)
+43:05
12 Daniel Edwall/Johan Jongen
Team RS1
10:00:00   89:32 (7)
+13:07
177:45 (12)
+27:04
269:29 (12)
+54:41
296:27 (12)
+60:43
13 Anders Rinnström/Peter Svangård
Team Pärlan
10:00:00   92:31 (11)
+16:06
190:24 (13)
+39:43
273:35 (13)
+58:47
303:48 (13)
+68:04
14 Göran Grudén/Daniel Rickström
Späckhuggarna
10:00:00   97:54 (13)
+21:29
198:49 (14)
+48:08
287:03 (14)
+72:15
314:15 (14)
+78:31
15 Sören Calleberg/Erik Hedblom
Xmen
10:00:00   100:27 (15)
+24:02
209:10 (15)
+58:29
301:46 (15)
+86:58
333:27 (15)
+97:43
16 Carl-Fredrik Ljung/Frank Andersson
Team Ryska Posten
10:00:00   103:10 (16)
+26:45
220:56 (17)
+70:15
318:07 (16)
+103:19
349:47 (16)
+114:03
17 Sebastian Karlsson/Christoffer Karlsson
Team Flams & Trams
10:00:00   106:36 (17)
+30:11
213:16 (16)
+62:35
356:12 (17)
+141:24
387:49 (17)
+152:05
- Mike Farjad mehr/N N
Mike's
10:00:00         ej start
- Jonas Rehn/Per Åström
Lemonheads
10:00:00         ej start
- Ola Lagerström/Klas Andersson
Team Orca- SNÖ & TÖ
10:00:00       125:29 (-)
+125:29
felst.
- Gustav Wigren/Axel Norling
Norgren
10:00:00   74:09 (-)
+74:09
145:43 (-)
+145:43
  felst.

 

DamÖppna i nytt fönster
#Namn / KlubbStartPrologenKrokskärEnskärSandskärMål
1 Marie Anderzen/Annika Westlin
Vattenspridarna
10:00:00   90:17 (1)
+00:00
174:59 (1)
+00:00
255:42 (1)
+00:00
280:40 (1)
+00:00
2 Hanna Orre/Cissi Ståhl
Havslöparna
10:00:00   95:21 (3)
+05:04
179:58 (2)
+04:59
257:21 (3)
+01:39
284:54 (2)
+04:14
3 Lise-Lott Öberg/Mathilda Öberg
2 X Öberg
10:00:00   94:36 (2)
+04:19
181:27 (3)
+06:28
257:20 (2)
+01:38
285:04 (3)
+04:24
4 Annika Aspholm/Sandra Aspholm
Mamma och Jag
10:00:00   101:03 (4)
+10:46
197:00 (4)
+22:01
288:17 (4)
+32:35
318:00 (4)
+37:20
5 Sara Maier/Ulrica Cavallin
Team Sarica
10:00:00   106:11 (5)
+15:54
213:41 (5)
+38:42
343:39 (5)
+87:57
375:21 (5)
+94:41

 

MixÖppna i nytt fönster 
#Namn / KlubbStartPrologenKrokskärEnskärSandskärMål
1 Valter Orlander/Malin Hedberg
Olanderswim.se
10:00:00   80:42 (2)
+01:11
148:08 (1)
+00:00
228:40 (2)
+01:11
247:43 (1)
+00:00
2 Erik Molund/Heli Molund
Team i Nöd och Lust
10:00:00   79:31 (1)
+00:00
157:32 (2)
+09:24
227:29 (1)
+00:00
248:52 (2)
+01:09
3 Ingrid Djurback/Jonas Djurback
Djurbacks
10:00:00   99:16 (6)
+19:45
167:33 (3)
+19:25
235:13 (3)
+07:44
255:53 (3)
+08:10
4 Jessica Hansson/Jacob Abrahamsson
Team Avatar
10:00:00   92:12 (4)
+12:41
172:01 (4)
+23:53
255:47 (4)
+28:18
279:25 (4)
+31:42
5 Jonas Koch/Annelie Ståhl
Swimrunpodden
10:00:00   89:53 (3)
+10:22
175:58 (5)
+27:50
261:24 (5)
+33:55
290:41 (5)
+42:58
6 Alexander Eliasson/Caroline Olsson
Team Berglunds
10:00:00   94:00 (5)
+14:29
195:47 (6)
+47:39
276:47 (6)
+49:18
306:47 (6)
+59:04
7 Daniel Bäckström/Malin Svensson
Grimshararna
10:00:00   102:09 (7)
+22:38
201:23 (7)
+53:15
306:34 (7)
+79:05
340:29 (7)
+92:46

 

Lilla UtmaningenÖppna i nytt fönster
#Namn / KlubbStartPrologenKrokskärSandskärMål
1 Mattias Bylund/Martin Larsson
Hajarna 1.0
10:00:00   82:45 (1)
+00:00
103:34 (1)
+00:00
127:13 (1)
+00:00
2 Marie Lindeborg/Johanna Stropp Grybäck
Team Sunnanhed
10:00:00   87:14 (2)
+04:29
108:24 (2)
+04:50
132:22 (2)
+05:09
3 Linda Stenlund/Magnus Gidlund
Team Sidelake
10:00:00   89:36 (3)
+06:51
111:58 (3)
+08:24
138:34 (3)
+11:21
4 Anna-Karin Zell/Ida Thunberg
Baddarna
10:00:00   92:13 (5)
+09:28
115:28 (5)
+11:54
142:03 (4)
+14:50
5 Rebecca Karlsson/Johan Frank
Skogstrollen
10:00:00   92:08 (4)
+09:23
115:08 (4)
+11:34
142:28 (5)
+15:15
6 Karin Salenby/Torbjörn Mellgren
Team Bjarne och Kakan
10:00:00   93:17 (6)
+10:32
116:36 (6)
+13:02
144:34 (6)
+17:21
7 Emil Englund/Emma Lehtola
Team SjötillSjö Sala
10:00:00   95:37 (9)
+12:52
119:39 (7)
+16:05
146:02 (7)
+18:49
8 Christer Moberg/Erika Åhlund
Hudik Triathlon
10:00:00   95:28 (7)
+12:43
120:54 (10)
+17:20
146:25 (8)
+19:12
= Marie Hedman Wigg/Sandro Wijker
Over het Hek! GSS
10:00:00   96:18 (10)
+13:33
120:47 (8)
+17:13
146:25 (=)
+19:12
10 Einar Cardona/Katarina Enskär
Accigo
10:00:00   96:34 (11)
+13:49
121:02 (11)
+17:28
149:04 (10)
+21:51
11 Karin Diamant/Annette Sjöström
Team K2
10:00:00   95:29 (8)
+12:44
120:52 (9)
+17:18
149:30 (11)
+22:17
12 Roland Stolt/Eva Eriksson
DynamicDuo/GävleSS
10:00:00   97:44 (12)
+14:59
123:27 (12)
+19:53
152:39 (12)
+25:26
13 Martin Lundquist/Björn Magnusson
Bergvikens Barracudor
10:00:00   99:28 (13)
+16:43
124:41 (13)
+21:07
155:00 (13)
+27:47
14 John Dahlen/Kathy Jonsson
Hudik Triathlon
10:00:00   103:05 (14)
+20:20
130:42 (14)
+27:08
160:45 (14)
+33:32
15 Åsa Hultén Eriksson/Ingrid Ernefors
Sköna Teamet
10:00:00   104:51 (15)
+22:06
131:00 (15)
+27:26
162:26 (15)
+35:13
16 Matilda Hultgren/Mats Nordgren
BSS:Team Dödmansskär
10:00:00   106:55 (16)
+24:10
135:07 (16)
+31:33
165:15 (16)
+38:02
17 Helena Olsson/Verena Voss
Team Skalpellen
10:00:00   107:57 (18)
+25:12
137:01 (17)
+33:27
167:21 (17)
+40:08
18 Niklas Eriksson/Michael Wenngren
Team Zeventy
10:00:00   110:03 (20)
+27:18
138:29 (20)
+34:55
168:26 (18)
+41:13
19 Marion Varescon/Anthony Bezin
Team France
10:00:00   107:27 (17)
+24:42
137:06 (18)
+33:32
168:36 (19)
+41:23
20 Johan Nilsson/Lovisa Sandelin
Adam01
10:00:00   108:33 (19)
+25:48
137:56 (19)
+34:22
168:50 (20)
+41:37
21 Sofia Eriksson/Stefan Modig
Team Aqua Terra
10:00:00   114:47 (22)
+32:02
145:44 (21)
+42:10
180:02 (21)
+52:49
22 Stig Lundström/Saulius Andrekus
Stenbergas hårdingar
10:00:00   114:35 (21)
+31:50
148:45 (22)
+45:11
186:11 (22)
+58:58
23 Helena Pettersson/Christina Westlund
Ica kvantums Badbrudar
10:00:00   128:29 (23)
+45:44
159:45 (23)
+56:11
193:58 (23)
+66:45
24 Per Ingemalm/Sofia Westberg
Team Spirit
10:00:00   128:33 (24)
+45:48
159:47 (24)
+56:13
196:17 (24)
+69:04
25 Elin Bäckström/Jonas Bäckström
B-Laget
10:00:00   129:03 (25)
+46:18
162:28 (25)
+58:54
203:00 (25)
+75:47
26 Linda Andersson/Anna-Lena Eriksson
Team Green for life
10:00:00   154:29 (26)
+71:44
201:04 (26)
+97:30
252:05 (26)
+124:52
- Tuva Bylund/Emelie Nordqvist Thim
Hajarna 2.0
10:00:00       ej start
- Stina Skoglund/Emelie Södergren Möller
Power Babes
10:00:00       ej start
- Linus Käck/Jimmy Nord
Marma IF
10:00:00       ej start
- Anton Sandberg/Erik Gustavsson
Tenasse Style
10:00:00       ej start
- Torbjörn Jansson/Jens-Christian Nielsen
Team SweDenmark
10:00:00       ej start


Tävlingen arrangeras av Söderhamns Skärgårds Multisportförening.

Bli gärna medlem i föreningen.

Tävlingsledare:
Mikael Malmberg: mikael @ utvecklingszonen.se
Tävlingsadministration:
Per-Erik Modig: per-erik.modig @ itmedia.se
Banansvarig:
Claes Eismar: claes @ eismar.se
Webredaktör:
Lise-Lott Öberg

Följ oss på:
skargardsutmaningen
@skargardsutmaningen
@skargardsutm
Hashtag: #skärgårdsutmaningen

Teknik & drift: IT-Media i Tönshammar


Glömt lösenordet?

Ange nedanstående uppgifter för att registrera dig




Ange din E-postadress så skickar vi instruktioner till dig om hur du byter lösenord.